Çukurova Üniversitesi Öğrenme Yönetim Sistemi
WebinariumÖzelliklerDuyurularDestekİletişim
Duyurular

ÇUZEM Webinarium Hizmete Açıldı!

ÇUZEM’in Öğrenme Yönetim Sistemi Olives ile entegre olarak çalışacak Webinarium servisi hizmete alınıyor. Webiner formatındaki seminerler için bir platform olan Webinarium, Çukurova Üniversitesi öğretim elemanlarınca sunulacak webinerlerin yönetimi ve yayınlanmasını sağlayacaktır. Web üzerinden video konferans yazılımları kullanılarak gerçekleştirilen sunum, ders, konferans ve seminerler için Web tabanlı Seminer (Web-based Seminar) sözcüklerinin bir kısaltması olan webinerlerin geleneksel seminerlere göre gücü daha geniş kitlelere ulaşması ve etkileşimli olmasından kaynaklanmaktadır. Bu yönüyle, web üzerinden tek yönlü, etkileşimsiz içerik aktarımına dayalı TV veya benzeri web tabanlı yayın sisteminden ayrılmakta ve avantajlı hale gelmektedir.

1.7.2014 15:00:00
Diğer Duyurular


 • Araştırma Makalesi ve Tez Yazımını Kolaylaştırmak
  ÇUZEM Webinarium'da webinerler devam ediyor. Araştırma makalesi ve tez yazımını kolaylaştırmak konulu ikinci webinerde Ç.Ü. Ziraat Fakültesi Gıda Münhedisliği öğretim üyesi Yrd.Doç.Dr. Hakan Benli EndNote kullanımını anlattı.

 • Webinarium'da İlk Seminer: Kümeleme Analizi
  ÇUZEM Webinarium'da ilk ders ÇUZEM Müdürü Prof.Dr. Zeynel Cebeci tarafından verildi. 21 Temmuz 2014 tarihinde saat 14.00'de başlayan ders başarıyla gerçekleştirildi.

 • ÇUZEM Webinarium Seminerleri Başlıyor
  Çukurova Üniversitesi öğretim elemanlarınca verilecek uzaktan eğitim tabanlı seminerlerin yönetimi ve yayınlanması için hizmet edecek ÇUZEM Webinarium 21 Temmuz 2014 tarihinde ilk ders ile başlayacak...

 • ÇUZEM Webinarium Hizmete Açıldı!
  ÇUZEM’in Öğrenme Yönetim Sistemi Olives ile entegre olarak çalışacak Webinarium servisi hizmete girdi. Webiner formatındaki seminerler için bir alt servis olan Webinarium, Çukurova Üniversitesi öğretim elemanlarınca hazırlanan webinerlerin yönetimi ve sunumunu sağlayacaktır.

 • Olives
  Çukurova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve
  Uygulama Merkezi Tarafından Geliştirilmiştir.

  İletişim
  Adres: Çukurova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Araştırma ve
  Uygulama Merkezi 01330 Balcalı,Sarıçam / ADANA

  Tel: 0 (322) 338 70 02   /   Dahili: 2753
  Faks: 0 (322) 338 70 02
  Bağlantılar
  Uzaktan Eğitim Platformu: olives.cu.edu.tr
  Uzaktan Eğitim Programları: cuzep.cu.edu.tr
  Uzaktan Eğitim Merkezi: cuzem.cu.edu.tr
  © Copyright 2014 - Olives Uzaktan Eğitim Platformu, Çukurova Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi Ürünüdür. Her Hakkı Saklıdır.